20 травня 2024 року library@pdmu.edu.ua (0532) 52-17-33

Улюблені книги наших читачів

 

Джоан Гарріс «П’ять четвертинок апельсина» 

Джоан Гарріс – сучасна письменниця з Великої Британії, відома багатьма своїми творами, та сьогодні хочеться звернути вашу увагу на роман, створений у 2001 році. В ньому розповідається про події, що відбувалися у двох часових просторах: під час ІІ світової війни та наприкінці минулого сторіччя.

Невеличке французьке селище Ле-Лавез під окупацією, неймовірної краси фруктовий сад, сповнена таємниць річка Луара, діти, пойменовані не на честь святих, як водиться, а на честь ласощів та фруктів, дуже стійка та не дуже щаслива жінка – ось про що ця книжка. А ще про те, як правда робить людину сильною і вільною, а брехня та замовчування – слабкою і нещасною, про те, як поводяться люди в складних умовах. Це дуже глибокий твір, він пробуджує багато думок та емоцій. З рештою, цього і очікуємо ми від якісної художньої прози.

«П’ять четвертинок апельсина» піднімає важливі теми та водночас пропонує фантастичну подорож у світ смаків та ароматів французької кухні.

Книжка з чудовим перекладом українською мовою видана «Клубом сімейного дозвілля» у 2023 році. Вона приємна на погляд і дотик, її не хочеться випускати з рук від першої до останньої сторінки.

Тож приємного читання!

Джон П. Стрелекі «Кафе на краю світу»

Якщо ви чекаєте від художньої літератури не тільки розваг, а ще нових ідей та мотиваційних ефектів, зверніть увагу на цю книжку. Джон П. Стрелекі багато років працював стратегічним радником для компаній та урядів різних країн, потім вирішив, що йому є, що сказати людям, і написав художню книжку з доволі простим сюжетом. Потім додав ще дві книжки в продовження першої. І продажі цих книжок перевищили позначку в 6 мільйонів, а перекладені вони на 42 мови.

Сюжет дійсно не вражає складністю чи пригодами. Головний герой заблукав, потім вийшов до якогось дивного кафе, де його зустріли офіціант, кухар та … переосмислення свого життя. Симпатичне кафе, смачна їжа, приємні люди та прості розмови на дуже важливі теми. От і весь сюжет. На останній сторінці меню відвідувач побачив три запитання, на які треба знайти відповіді, щоб змінити життя на краще. Можливо, не всім це необхідно, та багато людей роками зовсім не замислюються над сенсом та якістю свого життя, не надають перевагу поклику душі над повсякденністю, що склалась вже якось і залишається такою просто за замовченням. То може, слід щось змінити та стати щасливим?

Зараз можна знайти багато книжок, присвячених технологіям саморозвитку та мотивації, але автор, що вигадав кафе з назвою «Чому ви тут?», чи просто «Чому», як лагідно називають його відвідувачі, знайшов вдалу форму для своїх ідей. Він не повчає, а розповідає чи то казку, чи то притчу, вона читається легко та спонукає до роздумів.

 

Діана Сеттерфілд «Тринадцята казка», «Там, у темній річці»

Зима, темні довгі вечори, канікули – збіглися всі умови для читання якісного готичного роману. Можемо запропонувати навіть два, не дуже страшних, але захопливих та естетично витончених. Коли спеціаліст із літератури, а Діана Сеттерфілд вивчала та викладала французьку літературу, створює художній твір, це завжди цікаво. Її перший роман «Тринадцята казка», одразу після виходу став бестселером за версією New York Times, того ж 2006 року він був перекладений українською мовою та опублікований видавництвом «Клуб Сімейного Дозвілля». Загадкова надзвичайно популярна письменниця наприкінці життя розповідає свою трагічну історію, а слухачкою вона обрала теж доволі таємничу молоду жінку. Там є і здичавілі близнючки, і несповна розуму красуня, і привид, і гувернантка, а ще сад із топіаріями та страшна пожежа. І кохання. Та тільки під кінець роману, як того вимагає жанр, усі пазли складаються, усі герої отримують відповіді на свої найважливіші питання. Події іншого роману Діани Сеттерфілд відбуваються наприкінці 1887 року у вікторіанській Англії. Точніше, вони починаються в день зимового сонцестояння у пабі «Лебідь» у Редкоті, а особливістю цього місця є традиція розповідати та слухати історії. Далі читач поринає в історії реальні та вигадані, з минулого та теперішнього часу, вони переплітаються, наче мереживо, навкруги загадкової дівчинки, яку того дня незрозуміло як витягли з ріки. Понад рік багато людей хоче знайти відповідь на питання, що поставали з появою дівчинки, а читач занурюється у розповіді, спомини та міфи, і лише перегорнувши останню сторінку, може відповісти на своє запитання: «Навіщо?». Бездоганна композиція, реалістичні герої, тло, що легко постає в нашій уяві та надовго закарбовується в пам’яті, інтрига, яка тримає в напруженні, позитивне завершення – усе це може пояснити популярність готичних романів сучасної британської письменниці. Почитайте, можливо, і вам сподобається!