19 березня виповнюється 130 років від дня народження Максима Рильського – українського поета, публіциста, громадського діяча. Максим Тадейович був талановитою й багатогранною особистістю, і це повною мірою відобразилося в його творчості. Окрім поезії, він цікавився літературознавством, вивчав світову культуру, займався перекладацькою діяльністю.
Свого першого вірша Максим Рильський написав у 7 років, а в 15 вийшла його перша поетична збірка «На білих островах». Далі впродовж двадцяти років одна за одною виходять ще 6 поетичних збірок, окремі поеми, переклади. Рильський чудово грав на фортепіано. Музики вчив його сам Микола Лисенко, батьків друг, у родині якого він довгий час жив.
Максим Рильський належав до мистецького угрупування «неокласики». Він не переймався політичними подіями й ізолювався від радянської дійсності, що врешті закінчилося арештом у 1931 р. Рильський майже рік просидів у Лук’янівській в’язниці, доки не був звільнений «за відсутністю достатніх даних для обвинувачення й суду». Найбільша заслуга Максима Рильського як митця полягає в тому, що він оспівував прості та найважливіші для людства речі – неоціненність природи, гідність людини, цінність кожної особистості, повагу до інших – те, що залишається навіки.
У читальній залі діє книжкова виставка «Живий у слові», яка присвячена 130-річчю від дня народження Максима Рильського. Запрошуємо до ознайомлення!