Нові книги у фонді університетської книгозбірні.
«Rx index® – Довідник еквівалентності лікарських засобів» – перше в Україні видання, яке інформує про терапевтичну еквівалентність (взаємозамінність) медичних препаратів. За редакцією професора І.А. Зупанця та академіка НАН України, професора В.П. Черниха. У Довіднику згідно з АТС-класифікації систематизовано інформацію про всі лікарські засоби, зареєстровані в Україні на момент виходу книги. До кожної міжнародної назви лікарського засобу (INN) наведено основні показання і протипоказання до призначення, спосіб застосування та дози. Також надано інформацію про виробника лікарського засобу, форму випуску та умови відпуску з аптеки. Довідник еквівалентності зручний за структурою, системою пошуку та форматом; містить близько 2000 діючих речовин та понад 10000 ліків за торговельними назвами.
Побічна дія ліків. Том 2 = Side Effects of Medications. Volume
Навчальний посібник за редакцією проф. М.М. Потяженка, розрахований на студентів ЗВО України, які здобувають вищу освіту на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях за спеціальностями 226 «Фармація. Промислова фармація», 221 «Стоматологія», 222 «Медицина», 228 «Педіатрія». Видання також може зацікавити широке коло читачів – лікарів-інтернів, спеціалістів практичної охорони здоров’я: лікарів загальної практики сімейної медицини, педіатрів, гастроентерологів, кардіологів, гінекологів, геронтологів, пульмонологів та ін., які виявляють інтерес до питань фармакотерапії і побічної дії ліків. Паралельне подання інформації українською та англійською мовами.
У книжці «Запитайте у фармацевта. Як працюють ліки» фармацевтка В. Михайлова відкриває цікавий світ фармації; розповідає про те, як діють медикаменти на наш організм і як організм реагує на них; що означають всі ці фрази на кшталт «приймати натщесерце» та «за 30 хвилин до їди». Вона говорить про історію і майбутнє фармацевтики, популярні ліки та їх виробництво, фармацевтичні міфи й особливості приймання ліків в умовах сьогоднішніх надзвичайних ситуацій. І радить завжди консультуватися з фахівцями щодо можливих ризиків та побічних ефектів ліків.
Для детального ознайомлення та вивчення рекомендованих видань запрошуємо всіх зацікавлених на науковий абонемент книгозбірні ПДМУ.
https://lib.pdmu.edu.ua