Вишиванка — один з найупізнаваніших візуальних кодів в Україні, культурне значення якого щороку міцнішає. Вона є символом нашої національної гордості, сили і єдності, оберегом нашої стійкості та відновлення.
А ще це оберіг, броня, яку створює українська жінка, щоб захистити найдорожче у своєму житті – дітей, коханих, близьких людей. Це символ нашої незламності та стійкості в боротьбі за збереження національної ідентичності в найважчі часи війни за свою свободу.
Свято вишиванки не є державним, воно не має стосунку до релігії. Започаткували його студенти Чернівецького національного університету в 2006 році. Якщо в 2007 році декілька десятків студентів вдягли вишиванки, наступного року їх підтримали містяни, то 2010 року свято поширилось на інші міста України. Сьогодні понад 100 країн світу майорять українськими вишиванками у третій четвер травня.
Кожен регіон має свої улюблені візерунки та традиції вишивання, які передаються від покоління до покоління. І всі вони не випадкові, всі мають глибоке значення і дарують силу, бо створюючи орнаменти для одягу дитини чи чоловіка, на будні чи свята, для того чи іншого обряду, жінка вкладає у свою роботу любов, бажання, спрагу та надію. І тим самим створює духовну броню нашого народу.
До свята легко долучитись – вдягайте вишиванки! Якщо хочете більше знати про традиції вишивання, завітайте до читальної зали, де на вас чекає невеличка книжкова виставка та незвична фотозона.