11 квітня весь цивілізований світ віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в нацистських концтаборах. Цю дату згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов з його воріт із сумно відомим написом “Jedem das Seine” – “Кожному своє”. Після цього хвиля звільнень досягла інших концтаборів – Дахау, Освенціма, Майданека тощо. Під час Другої світової війни в таборах перебувало 18 мільйонів чоловік, з них більше 11 мільйонів були знищені. На території Німеччини діяло 14 тисяч таборів, на території країн колишнього Радянського Союзу налічувалось близько 817 нацистських гетто і таборів примусового утримування цивільного населення та військовополонених, три з яких були розташовані в Києві. Це концтабори «Сирецький», «Бабин Яр» та «Дарницький».
Здається, так давно це було, а сьогодні ми є свідками неофашизму в Україні з боку рф. Два роки триває на нашій землі війна, її криваві жахіття… Знову вбиті, поранені, полонені, закатовані...
Уклонімося мужності та світлій пам’яті людей, чиї життя несправедливо обірвалися за колючим дротом концтабору.
На науковому абонементі нашої бібліотеки діє ілюстрована книжкова виставка «Пам’яті закатованих у нацистських таборах». Це публіцистика, архівні документи, фото, історичні розвідки, репортажі з місця подій, художні видання… Запрошуємо!!!