У читальній залі бібліотеки ПДМУ з’явилась ще одна книга Ярослава Грицака «Нарис історії України». Її автор – професор Українського католицького Університету, історик та публічний інтелектуал, з притаманною йому іронією зауважив у вступі, що зазвичай люди пишуть нові книжки, а він роками пише і переписує одну. Перша редакція цієї праці побачила світ ще в далекому 1996 році, а в кожній наступній щось змінюється та доповнюється. Це третє видання, яке містить відомості про революцію Гідності, війну з росією, передвиборні тижні 2019 року.
Книгу пана Грицака вже назвали першою популярною історією України, яка адресована не тільки фахівцям, а насамперед пересічним громадянам, що хочуть знати історію своєї держави. Читати її легко й цікаво. Присвячена вона періоду новітньої історії, хронологічно починається з кінця 18 – початку 19 століття, і розповідає про формування модерної нації. «Не існує і не може існувати будь-якого набору відчутних характеристик, що є суттєвими для існування нації», – пише автор. «Суттю нації є відчуття самоусвідомлення. Вона може втратити або змінити свої зовнішні ознаки, не втрачаючи при цьому відчуття життєвої унікальності того, що робить її нацією». Автор розповідає, що відбувалось на території України з кінця 18 по друге десятиліття 21 століття, та як у всіх цих подіях формувалась українська нація.
«Головне – це пов’язати розірвану нитку старої традиції з прагненням ввійти у постмодерний світ, не втратити внутрішньої стабільності, набравши руху вперед. І пам’ятати, що, за словами Ернеста Ренана, «нація – це щоденний плебісцит».
Вивчайте історію України разом із бібліотекою ПДМУ!