21 листопада 2024 року library@pdmu.edu.ua (0532) 52-17-33
АРТРИТ: ПРИЧИНИ, ЛІКУВАННЯ, ПРОФІЛАКТИКА

Щорічно 12 жовтня відзначають Всесвітній день боротьби з артритом, мета якого – підвищити поінформованість про артрит та про те, як захворювання опорно-рухового апарату впливають на здоров’я населення.

Артрит — це захворювання, яке охоплює групу імунних хвороб, що вражають суглоби і хрящі організму людини. Він може виникати у людей будь-якого віку і статі, але найчастіше трапляється у дорослих старше 65 років. Існує багато різних типів артриту, але найпоширенішими є два з них — остеоартрит і ревматоїдний артрит. Остеоартрит виникає у разі стоншення хрящів у суглобах, що призводить до болю і скутості. Ревматоїдний артрит є аутоімунним захворюванням, при якому вражаються суглоби, що також спричиняє запалення, біль і скутість. Симптоми можуть різнитися залежно від типу артриту і тяжкості стану. Загальні симптоми – біль у суглобах, скутість, набряк, почервоніння і зниження діапазону рухів. У деяких випадках артрит викликає втому, лихоманку і втрату ваги. Артрит може бути хронічним захворюванням, яке потребує постійного контролю та лікування, включно з фізіотерапією та змінами способу життя, такими як фізичні вправи та здорове харчування.

На науковому абонементі нашої книгозбірні до Всесвітнього дня боротьби з артритом діє інформаційно-книжкова виставка «Артрит: причини, лікування, профілактика». Запрошуємо всіх зацікавлених.