20 травня 2024 року library@pdmu.edu.ua (0532) 52-17-33

Наукометрія — галузь наукознавства, що займається статистичними дослідженнями структури та динаміки масивів і потоків наукової інформації.

Основні наукометричні показники:

Індекс цитування - прийнятий у науковому світі показник «значущості» праць вченого та являє собою число посилань на публікації вченого у реферованих наукових періодичних виданнях. SCI є одним з найпоширеніших наукометричних показників. Наявність у науково-освітніх організаціях вчених, які мають високий індекс цитування, говорить про високу ефективність та результативності діяльності вузу в цілому.

Індекс Гірша (h-index) - показник, запропонований в 2005 р. американськими фізиком Хорхе Гіршем з університету Сан-Дієго, Каліфорнія. Критерій заснований на кількості публікацій вченого та кількості цитувань цих публікацій, і розраховується за спеціальною формулою.


Імпакт-фактор (ІФ або IF) - формальний чисельний показник інформаційної значимості наукового журналу. Показник розраховується як кількість посилань у конкретному році на опубліковані в журналі статті за попередні 2-3 роки. Вважається, що чим вище значення імпакт-фактору, тим вищі наукова цінність та авторитетність журналу.
 

Міжнародні наукометричні бази даних:

Наукометричні бази даних - це бібліографічна і реферативна база даних з інструментами для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях.

Scopus – найбільша в світі єдина реферативна база даних і наукометрична платформа, що була створена в 2004 р. видавничою корпорацією Elsevier (заснованою в 1880 р., м. Амстердам, Нідерланди. На січень 2017 р. містить понад 50 млн. реферативних записів. Індексує 18тис. назв наукових видань з технічних, медичних та гуманітарних наук. Хронологічне охоплення статей  - з 1823 р., хронологічне охоплення наукометричного апарату  - з 1996 р. Наукометричний апарат Scopus забезпечує облік публікацій науковців і установ, у яких вони працюють, та статистику їх цитованості. База даних доступна за умов підписки через веб-інтерфейс.

Перелік журналів, що представлені у Scopus, з науковими показниками та рейтингами публікаційної активності за країнами.

Базовий пошук без передплати Scopus - Scopus Preview

Пошук журналів у базі Scopus

Українські видання, що індексуються  Scopus и Web of Science

Web of Science (WoS) - це реферативна наукометрична база даних наукових публікацій проекту Web of Knowledge компанії Thomson Reuters. Центральна частина платформи міжнародна база даних  Core Collection WoS(CC) включає в себе понад 18000 провідних журналів, охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва.Глибина архіву сягає 1900 року. WoS дозволяє організовувати пошук за ключовими словами, за окремим автором, організацією. За результатом пошуку можна з'ясувати   загальну кількість публікацій, кількість цитувань, h-індекс та інші показники. Розробник ресурсу - Філадельфійський інститут наукової інформації. База даних доступна на умовах передплати.

Перелік журналів, включених до Web of Science

Пошук в Web of Science (за автором, назвою, темою, DOI та ін.).

Матеріали семінарів представника компанії Clarivate Analytics в Україні Тихонковової Ірини  «Можливості платформи Web of Science для якісних наукових досліджень», «Публікаційна стратегія медичних працівників»

ORCID - відкритий,  некомерційний  проект  для  створення  та  підтримки  реєстру унікальних  ідентифікаторів  дослідників,  прозорого та  повного способу представлення результатів науково-дослідної діяльності. ORCID дозволяє правильно ідентифікувати дослідника, забезпечити зв'язок з іншими унікальними ідентифікаторами автора (AuthorID Scopus і ResearcherID та ін.).

Інструкція з реєстраціїї профілю дослідника в ORCID
 

GoogleScholar - вільно доступна пошукова система, яка індексує повнотекстові наукові публікації всіх форматів і дисциплін. Google Scholar індексує більшість рецензованих онлайн-журналів Європи та Америки найбільших наукових видавництв. За допомогою єдиної форми запиту, можна виконувати пошук у різних дисциплінах і за різними джерелами, включаючи рецензовані статті, дисертації, книги, реферати і звіти, опубліковані видавництвами наукової літератури, професійними асоціаціями, вищими навчальними закладами та іншими науковими організаціями.

Інструкція з реєстрації  в Google Scholar

ПДМУ в Google Scholar

Український індекс цитування

Open Ukrainian Citation Index (OUCI) — це пошукова система і база даних наукових цитувань, які надходять від усіх видань, що використовують сервіс Cited-by від Crossref та підтримують Initiative for Open Citations.